Świecidełka to określenie stosunkowo szerokie. W jaki sposób można je uhierarchizować? Oczywiście biorąc pod uwagę surowiec, z jakiego pozostają wyprodukowane oraz które kamienie wykorzystano. My natomiast przeprowadzimy kategoryzację typologiczną biżuterii.
Naszyjniki – kochane przez wieki, zarówno przez panie i facetów. Delikatna przywieszka na połączonych ogniwach łańcuszka zazwyczaj noszona na piersi – esencja niewieściego wdzięku.
Kolczyki jest kolejny gatunek kobiecych produktów z rodzinny biżuterii. Z reguły wytwarza się je ze złota. Odróżniamy wiele typów koczyków, na przykład „Wkrętki”. Właśnie one pozostają najpopularniejsze na cały świecie zbranży złotniczej.
Pierścienie od lat ozdabiają także kobiecą rękę. Są te klasyczne, choć bywają także sztuki z diamentami. Niebywale często mają określoną personifikacje.
Manele są to subtelne łańcuchy jakie dziewczyny z reguły noszą na dłoń, choć czasami również na nodze, od niedawana pozostaje to bardzo „cool”
Beadsy to gatunek, jaki przyszedł do naszego kraju ze stylowych Włoch. Korale nasuwane są tutaj na mocną bransoletę z zapięciem. Dlatego, że koraliki dostępne w bardzo dużej kombinacji typów prawie wszelka kompozycja pozostaje odmienna.
Na światowym rynku pojawia się także wersja wywodząca się w Ameryce. Gdzie zawieszki pozostają podwieszane do bransoletki przy pomocy niedużego karabinka. Dostały one nazwę charms.
Obrączki ślubne – przynależą do działu pierścionków. W ostatnim czasie zdecydowanie doznały sławy. Wszyscy narzeczeni pragną mieć wzory spersonalizowane i romantyczną sentencją.
Zegarki naręczne – tutaj prezentowana końcowa grupa z działu biżuterii. Bardzo często kupowana również przez panów. Ważny jest nie wyłącznie materiał, ale i mechanizm.
Rodzajów biżuterii jest naprawdę dużo. W momencie kiedy kupujemy nierzadko lepiej znaleźć małą firmę złotniczą. Produkty będą zdecydowanie przedniejszej jakości, co więcej również nieco tańsze.

biżuteria 2020