Wyroby złotnicze posrebrzane, albo też złote? Które z nich nabywamy częściej? Ta walka znana jest stosunkowo nie krótko na świecie. W tej chwili spróbujemy odpowiedzieć na ten temat. Jednak problem nie wydaje się aż tak łatwe jak mogłoby się zdawać. Powyżej wymienione gatunki wyrobów złotniczych mają znane wady, ale również i liczące się plusy noszenia.
Biżuteria prawdziwa – z reguły produkuje się ją z oczyszczonego srebra. Z tej przyczyny jest sporo droższa. Wytwarza się taką biżuterię obrabiając rudy metali szlachetnych. Jest dużo dostojniejsza i właśnie z tej przyczyny regularnie kupują ją klienci bogatsi. Także istotne jest miejsce jej zbytu, zwykle są to sklepy złotnicze. Pozostaje elegancko wystawiona w podświetlonych, szklanych witrynkach. W czasie jej zakupu często otrzymamy eleganckie pudełko. W jubilerskim punkcie obsługa z pewnością będzie sympatyczniejsza i na wyższym poziomie. Wyroby jubilerskie prawdziwe o czym również nie powinniśmy pamiętać, nie powodują uczuleń.
Biżuteria sztuczna – pozostaje z reguły produkowana ze stopów metali nieszlachetnych, a pokrywa się ją niewielką powłoką srebra. Takie modele stosunkowo po czasie rysują się i klienci kupują nowe. Ich najwybitniejsza pozytywna strona to oczywiście niska wartość zakupu. Niestety uważamy, że potrafi wywoływać reakcje alergiczne, najczęściej modele z zawartością miedzi. Co najistotniejsze rodzaje biżuterii platerowane pozostają nadzwyczaj śliczne z uwagi na stop, bez owijania w bawełnę zdecydowanie łatwiej ją wytworzyć. Komplety W tym przypadku najczęściej składają się z dwóch części – naszyjnika i bransoletki.
Kończąc biżuteria srebrna jest precyzyjniej zrobiona i nie wywołuje reakcji skórnych. Jednak jest zdecydowanie w wyższej cenie, ponadto nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak posrebrzana. Jednakże linie biżuterii platerowanej są oryginalniejsze i w niższej cenie. Który rodzaj pozostaje lepszy? W naszej opinii biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow